Vaše nákupy
Dárek k objednávce
Přejít k pokladně
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg
Slevy až 70%

Kategorie

Značka

CENA

Označit

Odbarvování vlasů je náročný postup, který může způsobit poškození vlasových vláken. Je proto důležité, aby následovala pečlivá péče, která nejen zachová dosaženou barvu, ale také umožní obnovu pramenů. Představujeme vlastnosti profesionálních šamponů na odbarvené vlasy, které vám jistě pomohou objednat ten správný výrobek.

Co obnáší bělení vlasů?

Bělení vlasů je složitý a časově náročný proces. Zahrnuje postupné odstraňování pigmentu ze struktury vlasu. K tomu je nutné otevřít kutikuly a postupně vymýt nanesené pigmenty z předchozích barvení (pokud existují) a přirozený pigment, tj. melanin.

Vlasy během odbarvování procházejí mnoha odstíny. Nejprve se odstraní nejtmavší pigmenty, postupně se odstraňují světlejší pigmenty. Výsledkem je, že v různých fázích tohoto procesu se mohou objevit i barvy, jako je intenzivní červená nebo žlutá. Zároveň se jedná o invazivní zákrok, proto je třeba vlasy řádně připravit a po odbarvení ošetřit specializovanými přípravky a šampony. Podívejme se na ty druhé.

Jaké vlastnosti by měl mít šampon na odbarvené vlasy?

Pokud si kladete otázku, jaký šampon na odbarvené vlasy se vyplatí vybrat, musíte v první řadě myslet na to, jak se prameny během této úpravy změnily - byly otevřeny, opláchnuty od pigmentů a opět uzavřeny. Jinými slovy, jsou silně oslabené a poškozené.

Proto je profesionální šampon na odbarvené vlasy vždy posilující a regenerační šampon. Musí mít vlastnosti , protože mají s odbarvenými vlasy mnoho společných vlastností. Oba typy pramenů vyžadují intenzivní péči a hydrataci. O důležitých složkách, které by měl kosmetický přípravek obsahovat, se dočtete za chvíli.

Zároveň by kosmetika neměla být příliš silná, protože by to mohlo vést k mastným nebo zplihlým vlasům. Měli byste také dbát na to, aby nebyly použity silné mycí prostředky, které by mohly podráždit vaši pokožku hlavy, která je již silně chemicky ošetřena.

Důležité složky šamponu pro odbarvené vlasy

Existuje mnoho složek, které pomáhají regenerovat vlasy poškozené odbarvováním. Dobrý šampon na odbarvené vlasy by měl bezpochyby obsahovat keratin, který má schopnost pronikat do struktury vlasu. Tímto způsobem posiluje prameny, zahušťuje je a dodává jim vlastnosti, které jim úprava vzala. S pomocí keratinu budete moci získat zpět pružné, jemné a na dotek hedvábné vlasy s krásným leskem.

Šampony pro odbarvené vlasy musí také poskytovat řadu vitamínů skupiny B (zejména provitamín B5), E a C. Ty jsou často čerpány z přírodních pečujících a vyživujících rostlinných výtažků. Tyto vitaminy mají schopnost pronikat do vlasů a vlasových kořínků i do pokožky hlavy. Způsobují jejich intenzivní regeneraci a zároveň vyživují celou strukturu. Díky nim se také vlasy aktivují k růstu a snižuje se možnost vypadávání vlasů.

Za zmínku stojí zejména vitamin C, který navíc vytváří na vlasech ochrannou vrstvu. Je to silný antioxidant, který chrání před volnými radikály. Následně pomáhá udržovat krásnou barvu a působí proti stárnutí vlasů.

Působí proti změnám barvy

Krásné blond vlasy, ať už mají zlatý nebo třeba platinový odstín, budou úžasné, pokud se vám je podaří ochránit před změnami. A bohužel pomalé žloutnutí odbarvených vlasů je velmi častým jevem. Proto mají šampony pro odbarvené vlasy ve svém složení často fialové pigmenty. Ty pomáhají udržet nádhernou barvu bez teplejších nebo dokonce žlutých tónů.

Je však třeba dbát na to, abyste fialový šampon nepoužívali příliš často. To by mohlo vést k nežádoucímu šedivění vlasů.

Zvolte verzi