Vaše nákupy
Dárek k objednávce
Přejít k pokladně
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg
Slevy až 70%

Kategorie

Značka

CENA

Označit

Šampony pro jemné vlasy

Šampony pro jemné vlasy

Seřadit podle:

Ups...

Vás může zajímat

0%
Regenerační šampon pro suché vlasy s darem přírodního jasmínového hydroátu
Gift of Nature
300 ml
110 Kč
-20%
Hydratační šampon Biooma pro suché a nepoddajné vlasy
Biosoma
300 ml
369,64 Kč
0%
Basil + NMF Element micelární šampon na vlasy a pokožku hlavy
Element
300 ml
134 Kč
-20%
Přírodní šampon pro suché a poškozené vlasy v dávkovací lahvičce HiSkin
HiSkin
300 ml
80,29 Kč
-25%
Čisticí vlasový šampon, který odstraňuje přebytečný maz No.4C Clarifying Shampoo Olaplex
Olaplex
250 ml
626,72 Kč
-20%
Silně obnovující šampon pro poškozené a citlivé vlasy. Obnovující šampon Sendo
Sendo
250 ml
215 Kč
-20%
Šampon pro suché a poškozené vlasy s arganovým a makadamovým olejem Art line HiSkin
HiSkin
300 ml
117,79 Kč
0%
Profesionální šampon Vis Plantis pro suché a tenké vlasy s biotinem
Vis Plantis
400 ml
151 Kč
-20%
Vlasový šampon pro muže, který snižuje vypadávání vlasů a stimuluje růst vlasů Berani
Berani
300 ml
753 Kč
-20%
Šampon na vlasy po barvení a kadeřnických ošetřeních s prebiotiky HiSkin
HiSkin
300 ml
117,79 Kč
-20%
Přírodní šampon pro vysoce porézní vlasy s olejem z hroznových jader Hair Queen
Hair Queen
400 ml
127,17 Kč
-20%
Čisticí šampon proti vypadávání vlasů a růstu vlasů s heřmánkem Saint Éternité
Saint Éternité
280 ml
487,50 Kč
-16%
Přírodní šampon pro vypadávání vlasů pro muže s vitamínem E Mr Strong 4organic
4organic
250 ml
133,86 Kč
0%
Posilující šampon Gift of Nature pro jemné a jemné vlasy s ninig
Gift of Nature
300 ml
110 Kč
0%
Profesionální šampon Vis Plantis pro poškozené a oslabené vlasy s ceramidy
Vis Plantis
400 ml
151 Kč
-20%
Přírodní šampon pro blond vlasy v lahvičce s dávkovačem HiSkin
HiSkin
300 ml
80,29 Kč
Husté, silné a objemné vlasy přidávají na kráse, zatímco tenké a jemné vlasy jsou považovány za nevýhodu. To však neznamená, že nemohou vypadat krásně. Stačí dobře znát jejich strukturu a používat speciální šampony pro jemné vlasy, abyste se mohli těšit z úžasného vzhledu.

Charakteristika jemných vlasů

Jemné vlasy mají malý průměr (tloušťku vlasu) a méně šupinek než normální vlasy. Vyznačují se velmi nízkou hmotností a zároveň nízkou odolností vůči poškození. Účesy nebo úpravy, které normální vlasy nepoškozují, proto mohou jemné vlasy vážně poškodit.

Jemné vlasy jsou prakticky vždy křehké. Často rychle padají a postrádají přirozený objem, což může rychle způsobit, že vypadají zplihle. Kromě toho je třeba mít na paměti, že intenzivní kosmetika vlasy mastí a zatěžuje, což jim také nepřidává na kráse. Z tohoto důvodu je nejlepší nepoužívat na jemné vlasy mnoho stylingových pěn nebo hustých kondicionérů. Místo toho je nejlepší používat osvědčený šampon pro jemné vlasy, který jim dodá trochu objemu a odolá každodennímu poškození.

Jemné vlasy navíc mohou být kvůli svému malému objemu také rychle náchylné k nadměrnému vysušování.

Jaké složení by měl mít šampon pro jemné vlasy?

Jistě vás zajímá, jaký šampon pro jemné vlasy nezpůsobuje nadměrné zatížení. Především by měl mít mimořádně lehké složení, které se z pramenů snadno oplachuje. Dobře fungují kosmetické přípravky bez dalších zahušťovadel a zmatňujících látek. Husté krémové textury je lepší nechat na poličce a sáhnout po průhledném, mírně tekutějším šamponu pro jemné vlasy bez objemu. Jeho složení by mělo prameny u kořínků mírně nadzvednout, což jim dodá objem a zbaví je stresu na celý den.

Za zvážení stojí i samotné složení. Jelikož jemné a křehké vlasy nemají tolik složek posilujících strukturu jako normální nebo silné vlasy, je třeba je pečlivě posilovat. Proto by měl dobrý šampon pro jemné vlasy fungovat také jako lehký kondicionér, aby nebylo nutné používat další zátěž. Pro jemné vlasy platí, že méně je lépe. Někdy je dokonce možné na ně použít , který bude fungovat stejně dobře jako klasický kondicionér.

Šampon také nesmí obsahovat dráždivé látky a silné detergenty, které mohou vlasy zatížit a způsobit, že budou příliš suché nebo mastné. Ty mají také negativní vliv na pokožku hlavy.

Šampony pro tenké a řídké vlasy

Řídké vlasy neznamenají vždy současně i vlasy tenké, protože jejich množství se nemusí lišit od normálních vlasů. Často jsou však tenké prameny také tenké, což ještě více ztěžuje péči o ně. V takovém případě je vhodné používat speciální šampon pro tenké a řídké vlasy, který je posílí a zabrání jejich vypadávání. Tím zajistíte, že se jejich tenkost kvůli tomu dále nezmenší a jakýkoli účes se bude lépe upravovat.

Nejlepší šampony pro jemné a lámavé vlasy

Největší metlou mnoha lidí jsou lámavé vlasy, které se rychle poškozují. Pro lámavé vlasy je důležité vyhnout se těžkému stylingu a těžkým účesům, které také přispívají k poškození. Zároveň je vhodné používat speciální šampon pro jemné a lámavé vlasy, aby se zabránilo jejich poškození.

Posilující složení dobrého šamponu pro jemné vlasy by mělo být založeno na polymerech, keratinu, biotinu nebo hydrolyzovaných rostlinných proteinech, zejména pšeničných. Jedná se o ceněné složky, které vlasy posilují, protože pronikají do struktury vlasu a zabudovávají se do přirozených proteinů, které se nacházejí ve vlasovém vláknu. Mnohé z nich navíc vytvářejí na povrchu vlasu jemný ochranný film, který snižuje vliv okolního prostředí.

Barvíte si zároveň vlasy?

Pokud si své vlasy nedokážete představit bez své oblíbené barvy, skvělým nápadem by bylo zvolit světlou . Díky svému lehkému složení dobře fungují i jako šampony pro jemné vlasy a pomáhají udržovat intenzitu barvy a zdravý vzhled. Je důležité dbát na to, aby šampony pro jemné barvené vlasy byly určeny pro každodenní použití a měly lehké složení bez zahušťujících látek.

Například šampon Nutridome je určen pro barvené, tenké a jemné vlasy. Nezatěžuje je a zároveň zvýrazňuje barvu a posiluje prameny.

Zvolte verzi