Vaše nákupy
Dárek k objednávce
Přejít k pokladně
https://static.nutridome.pl/svg/Nutridome_logotype_brand.svg
Slevy až 70%

Kategorie

Značka

CENA

Označit

Intimní hygiena je aspekt, kterému je třeba věnovat zvláštní pozornost. Pouze používání správně zvolené kosmetiky pro intimní hygienu může udržet intimní oblast zdravou a bez podráždění. Proto jsme se rozhodli stručně nastínit několik pravidel intimní péče.

Špatná péče - náchylnost k infekcím

Mnoho žen všech věkových kategorií si stěžuje na problémy se svými intimními oblastmi, které jsou velmi náchylné k podráždění. Suchá pokožka, zarudnutí, svědění a pálení jsou jen některé příklady častých stížností. Bohužel problémy s podrážděním nejsou jediné, se kterými se můžeme setkat. Pro mnoho žen jsou významnou stížností také opakující se infekce.

Nevhodná intimní hygiena může být příčinou výše uvedených potíží nebo může jejich příznaky zhoršovat. Špatně zvolená kosmetika vede k vysušování a podráždění pokožky a silné detergenty v ní obsažené mohou zhoršovat příznaky alergií nebo infekcí. Proto doporučujeme kosmetiku pro intimní hygienu s testovaným a vyváženým složením.

Co může intimní hygieně škodit?

Intimní oblast, a zejména ženská pochva, obsahuje prospěšné bakterie mléčného kvašení, které zajišťují správné pH a chrání před infekcemi. Jejich odstranění může skončit podrážděním, ale i závažnějšími záněty a infekcemi. Ženská intimní hygiena by proto měla umožnit zachování těchto bakterií ve správném množství. Z tohoto důvodu jsou nevhodné látky, jako je šedé mýdlo, silné mycí prostředky, parabeny a konzervační látky, a dokonce i velmi silná barviva a vůně.

Co by měly obsahovat přípravky pro intimní hygienu?

Nejlepší volbou jsou bezpochyby přírodní přípravky pro intimní hygienu, které pomáhají vyváženě čistit tyto citlivé oblasti. Přitom je nesmírně důležité používat šetrné přípravky na bázi přírodních rostlinných výtažků. Mezi nimi si zvláštní pozornost zaslouží níže popsané složky.

Kyselina mléčná

Kyselina mléčná se pro intimní hygienu doporučuje zejména díky své schopnosti udržovat správné pH intimní oblasti. Snižuje pH na úroveň, která je pro člověka nejpříznivější, a díky tomu ženy méně často trpí podrážděním a infekcemi. Je to především díky správné kultivaci bacilů kyseliny mléčné.

Extrakt z aloe vera

Má hydratační a zklidňující vlastnosti a má jemný chladivý účinek, který může být prospěšný zejména v případě podráždění. Extrakt z aloe vera je někdy označován jako "přírodní zklidňující náplast", protože urychluje regeneraci.

Panthenol

Jedná se o další složku se zklidňujícím a regeneračním účinkem. Pomáhá jemně hydratovat pokožku a urychluje její regeneraci. Má také pozitivní vliv na sliznice.

Lékořice a další rostliny

Výtažky z lékořice mají antibakteriální a antivirové účinky. Jsou vynikající v přípravcích pro intimní hygienu, protože pomáhají zklidňovat záněty. Mají osvěžující, čisticí účinek a způsobují, že pocit svěžesti trvá déle.

Pozitivní vliv na intimní oblast mohou mít i další rostliny. Patří mezi ně pampeliška, která má zklidňující a antiseptické účinky, nebo brusinka, která má stahující účinek a pomáhá v boji proti močovým a pohlavním infekcím.

Glycerin

Jedná se o látku se zvlhčujícím účinkem, která je zároveň výborná pro regeneraci a ochlazování. Jeho blahodárný účinek je obzvláště silný, pokud je obohacen o rostlinné výtažky, které se s ním dobře mísí. Rostlinný glycerin je běžným doplňkem intimní hygieny, protože výrobky s jeho obsahem mají také lepší, hladší strukturu. Mezi příklady patří atraktivní .

Účinky používání správných produktů intimní hygieny

Používání co nejkvalitnější kosmetiky pro intimní hygienu pomáhá nejen udržovat čistotu a svěžest, ale pomáhá také správně pečovat o pokožku a sliznice. Eliminuje podráždění a alergie a navíc snižuje možnost vzniku infekcí. Používání kvalitní kosmetiky pro intimní hygienu je pro ženy důležité zejména v období menstruace.

Zvolte verzi